Jak korzystać z medycyny estetycznej, aby efekty były naturalne

Pewnie niektórzy z Was wiedzą, że w Triclinium, które prowadzę wraz z moim mężem, oprócz ortodoncji i stomatologii zajmujemy się też medycyną estetyczną. Dziś chcę Wam przybliżyć jak i czy warto korzystać z tego typu zabiegów, aby wyglądać naturalnie, świeżo i młodo.

W naszym społeczeństwie nadal panuje przekonanie, że takie zabiegi wykonują osoby, które mają kompleksy lub są zbytnio skoncentrowane na swoim wyglądzie. No, bo kto inny możne chcieć poprawiać swoją urodę?

Ja jednak podchodzę do tego tematu trochę inaczej. Niejedna z Was zapewne boryka  się z takimi problemami jak niedoskonałości cery, przebarwienia i rozstępy po ciąży, lwia zmarszczka na czole i wiele wiele innych. Ja też.  Dlaczego uważam, ze warto wybrać się do lekarza medycyny estetycznej, z którym przedyskutujemy nasze mankamenty urody  i określimy, jaki plan terapii będzie dla nas optymalny.

Niejednokrotnie do naszej kliniki przychodzi pacjentka i żąda: „proszę o wypełnienie policzków!” Nie tędy jednak droga – po dokładnej analizie i badaniu oraz wywiadzie lekarskim często okazuje się, że ta pacjentka wcale nie potrzebuje wypełnienia policzków kwasem hialuronowym, (który może sprawić, że jej wygląd nawet się pogorszy!), ale zupełnie innych zabiegów. Warto w tym temacie zaufać lekarzowi i będąc na wizycie przedstawić problem, który chcecie zniwelować. Gabinet medycyny estetycznej to nie sklep, gdzie wybieramy dany produkt. Jeśli lekarz na Wasz pomysł zrobienia sobie czegoś po prostu to robi, bez badania i głębszej analizy- lepiej stamtąd uciekajcie.

Dobrze jest znaleźć  lekarza, który podejdzie do Waszej urody kompleksowo, począwszy od dokładnie przeprowadzonego wywiadu odnośnie chorób i przyjmowanych leków, a  jeśli widzi taką potrzebę zleci dodatkowe badania i na koniec zaproponuje plan zabiegów optymalny dla Waszych problemów. Odpowiednio dobrane zabiegi powinny dawać naturalne efekty i  często ich działanie sprowadza się do stymulacji organizmu do naturalnej regeneracji. Mam tu na myśli np. takie zabiegi jak laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa czy osocze bogatopłytkowe.

Oczywiście medycyna estetyczna to także do botox i wypełniacze. Jeśli te działania prowadzone są z rozwagą i przez doświadczonego lekarza możecie być pewne, że uniknięcie efektu maski. Myślę, że zła sława w zakresie medycyny estetycznej wzięła się głownie z powodu źle wykonywanych zabiegów. Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina w Polsce i niestety przed laty zabiegi były wykonywane przez mniej doświadczonych lekarzy, stąd zapewne niezbyt naturalne i trochę karykaturalne twarze, które mogliście obserwować choćby w mediach. Obecnie oczywiście też zdarza się widzieć tak „zrobione” kobiety, ale to już jest raczej wybór samej pacjentki. Nie można powiedzieć, że medycyna estetyczna działa tylko w taki sposób. Każdy szanujący się lekarz i klinika będzie zniechęcała do zabiegów opartych na samych wypełniaczach. Współcześnie używa się  ich minimalnie i stawia raczej na zabiegi regeneracyjne. Niestety nie wszystkie Panie są w stanie się na to zgodzić i po prostu lubią swój nienaturalny wygląd.

Jak widzicie zakres i sposób działania lekarzy medycyny estetycznej znacznie się zmieniły i bardzo się rozwinęły. Większość mankamentów urody, które możemy obecnie poprawić lub pozbyć się za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, nie jesteśmy wstanie usunąć sami lub za pomocą kosmetyków. Według mnie korzystanie z tej gałęzi medycyny jest oczywistym elementem dbania o siebie. Owszem, z różnymi defektami możemy żyć, ale skoro mamy możliwość ich usunięcia i zadbania o siebie, czemu tego nie zrobić?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *