Z premierą książki „Zdrowe zęby. Opowieść i pięknym uśmiechu” w Dzień Dobry TVN

16 września odbyła się premiera mojej książki pt. „Zdrowe zęby. Opowieść o pięknym uśmiechu”. Z tej okazji dzień wcześniej byłam  w studiu Dzień Dobry TVN.

„Wady zgryzu ma nawet 60 proc. z nas, ale za to niewielki odsetek zgłasza się z nimi do ortodonty” – tymi słowami  naszą rozmowę rozpoczęła jedna z prowadzących: Agnieszka Woźniak-Starak, po czym dodała, że najlepiej  wadom zgryzu zapobiegać  i to już w wieku dziecięcym.

I ma rację, dlatego w trakcie  programu   rozmawiałyśmy m.in. o tym jakie są zasady profilaktyki i kiedy udać się z dzieckiem do ortodonty. Tłumaczyłam kiedy powinna się odbyć standardowa wizyta, a kiedy należy pójść do specjalisty wcześniej.   Opowiedziałam też jak wygląda taka wizyta i dlaczego absolutnie nie należy się jej bać oraz ile cennych informacji może z niej wyniknąć!

Wyjaśniłam również dlaczego dzieci jak najwcześniej powinny  gryźć całe kawałki  m.in. warzyw i owoców oraz jak to wpływa na  ich zgryz.

Zwróciłam również uwagę na  „syndrom otwartych ust”, który występuje u ok. 60 proc. dzieci jest i jest on odpowiedzialny za lwią część późniejszych wad zgryzu! Jeżeli zostanie zauważony przez rodzica lub specjalistę, powinien być jak najszybciej wyeliminowany!

Nie obyło się bez zahaczenia o temat leczenia ortodontycznego  dorosłych.   Czy wiecie, że u nich  wady zębów to nie jedynie defekt estetyczny, ale  poważny problem, który łączy się również z bruksizmem, czy migrenami ?!

Całą rozmowę możecie zobaczyć online na: https://dziendobry.tvn.pl/a/jak-zapobiec-wadom-zgryzu-u-dzieci-ortodonta-radzi-gryzc-marchewke-jablko-kalarepe?   

Jeśli interesują Was  poruszane w niej kwestie i chcecie świadomie dbać o swoje zęby oraz Waszych najbliższych, serdecznie zachęcam do zapoznania się z moją książką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *