Jaki był dla mnie rok 2023?

Na przestrzeni starego i nowego roku zwykle nachodzą nas pewne przemyślenia. Jakie było te ostatnie 12 miesięcy? Co udało się Wam osiągnąć i zrealizować z zaplanowanych celów? Ja również mam takie podsumowanie minionego 2023 roku w kontekście działalności stomatologiczno-ortodontycznej mojego teamu w klinice L’experta i mogę powiedzieć, że…

…był to rok pełen wyzwań i rozwoju! Po tym jak dwa lata temu postawiliśmy wraz z moim mężem dr. Markiem Wasilukiem na bardzo odważny i zdecydowany krok – otwarcie nowej, dużo większej kliniki, w nowym miejscu na mapie Warszawy i o zupełnie innej nazwie – L’experta, nie pozostało nic innego jak tylko bardzo mocno rozwijać naszą działalność. Ja jak wiecie odpowiadam za cześć stomatologiczno-ortodontyczną naszej kliniki, ale jej równoległym filarem jest medycyna estetyczna oraz od niedawna także SPA.

To na co postawiłam w 2023 roku to mocne rozbudowanie teamu, ale także położenie nacisku na holistyczne leczenie pacjenta oraz interdyscyplinarną pracę nad jego zgryzem i uzębieniem w zespole różnych, współpracujących ze sobą i uzupełniających się specjalistów.

W efekcie, obecnie pacjent lub rodzic dziecka, który decyduje się na leczenie ortodontyczne lub stomatologiczne w naszej klinice L’experta może liczyć na szerokie spojrzenie na jego uśmiech. Gwarantuje to zespół naszych specjalistów z różnych dziedzin m. in. ortodoncji, logopedii, stomatologii dziecięcej, stomatologii estetycznej, protetyki oraz higienizacji stomatologicznej. Razem tworzymy pewnego rodzaju konsylium i wspólnie pochylamy się nad analizą i zaplanowaniem leczenia każdej osoby. Pracując w teamie każdy zajmuje się swoją działką, ale będąc w ciągłym kontakcie i doskonałej komunikacji gwarantujemy, że pacjent jest całościowo zaopiekowany i nie ma potrzeby martwienia się, że coś w jego leczeniu będzie przeoczone, pominięte lub zbagatelizowane.

Przyświeca nam cel holistycznego leczenia, nastawionego na uzyskanie pięknego, prostego i zdrowego uzębienia oraz właściwych funkcji narządu orofacjalnego, a więc także mowy, oddychania czy gryzienia. Skupiamy się nie tylko na efekcie końcowym, ale także na wyeliminowaniu wszelkich przyczyn powstałych wad i dysfunkcji, tak aby w przyszłości one nie powracały. Patrzymy na każdego pacjenta szeroko i wspólnie w zespole kierujemy jego procesem leczenia. To najbardziej optymalna i opłacalna forma działalności dla pacjenta, który całą opiekę stomatologiczno-ortodontyczną ma zapewnioną w jednym miejscu i nie musi pośredniczyć między specjalistami z różnych gabinetów. Ta odpowiedzialność komunikacji spoczywa w tym przypadku na nas.

Działanie w zespole wymaga wspólnej wizji i filozofii naszej pracy, znakomitego porozumienia oraz dobrych relacji. I muszę powiedzieć, że udało nam się to wypracować. Gładko między sobą przekierowujemy pacjenta. Każdy z nas dobrze wie w czym inni specjaliści z kliniki mogą mu pomóc.

Pacjenci ortodontyczni z nieprawidłową postawą jamy ustnej i zaburzeniami funkcji kieruję na terapię mięśniową do jednego z  logopedów – Kasi Miszczak lub Karoliny Grzejszczyk. Dzieci rozpoczynające przygodę z aparatem obowiązkowo przechodzą instruktaż higieny u Oli Karpiuk i Emilii Szczubełek.

Dr  Karolina Cepińska zajmująca się odbudową zębów i okluzji niejednokrotnie kieruje pacjenta do ortodonty w L’expercie, aby wspólnie ustalić plan przesunięć zębowych.

Nasz team stomatologiczno-ortodontyczny w tym roku urósł w siłę. Nie tylko powiększyliśmy zespół, ale również zrobiliśmy to znakomicie jakościowo, dobierając osoby, które mają podobną filozofię pracy i świetnie rozumieją się między sobą.

I tak w styczniu dołączyła do nas lek. stom. Edyta Korycka – znakomita ortodontka o międzynarodowym doświadczeniu, z tytułem Msc Orthodontics. Jest z nami już rok i leczy szerokie grono pacjentów. Edyta podobnie jak ja wyznaje zasadę wczesnego leczenia ortodontycznego, dlatego wśród jej podopiecznych jest dużo dzieci.

Poszerzyliśmy także współpracę z logopedą Kasią Miszczak, która obecnie na pracę w naszej klinice przeznaczyła więcej godzin. Takie zapotrzebowanie na terapeutę logopedycznego wynika z naszego podejścia do leczenia ortodontycznego, które zakłada leczenie przyczynowe, a więc m. in. eliminację zaburzeń mięśniowych i złej postawy spoczynkowej jamy ustnej. Bardzo wielu pacjentów musi przejść przez terapię miofunkcjonalną i nauczyć się jak prawidłowo układać język, zamykać usta, oddychać, połykać i mówić, aby leczenie ortodontyczne nie poszło na marne. Obecność Kasi w naszym zespole jest więc nieoceniona. Obecnie nie tylko wspiera nasz team ortodontyczny, ale także prowadzi terapie stricte logopedyczne oraz sprawuje opiekę nad studentami WUM odbywającymi praktyki studenckie w naszej klinice.

Ze względu na duże zapotrzebowanie w temacie mioterapii dołączyła do nas koleżanka Kasi z roku logopeda Karolina Grzejszczyk, która z równym Kasi zapałem weszła we współpracę ze stomatologicznym teamem.

W ostatnim czasie dołączyła do nas dr Ania Kieszonkowska, która jest stomatologiem zajmując się leczeniem zębów u dzieci oraz ortodoncją. Ceniona jest za profesjonalizm, ale i bardzo empatyczne podejście do małego pacjenta.

Poza tym w naszym teamie nadal są dentystki – lek. stom. Karolina Cepińska i lek. stom. Agnieszka Duplaga oraz ortodontka – lek. stom. Katarzyna Dulna, które ciągle poszerzają swoje kompetencje biorąc udział w kolejnych kursach i szkoleniach.

Bardzo dużą pracę u podstaw wykonał także zespół higienistek stomatologicznych – Aleksandra Karpiuk i Emilia Szczubełek, które w minionym roku opracowały program instruktażowy dla pacjentów z utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej. Dziewczyny dbają o dobrą profilaktykę i edukację pacjentów stomatologicznych i ortodontycznych w tym zakresie. Nie tylko wykonują profesjonalny skaling i piaskowanie, ale również służą radą podczas dedykowanej temu wizyty, jak prawidłowo myć zęby oraz jakich akcesoriów używać.

W minionym roku, jako zespół bardzo angażowaliśmy się w edukowanie społeczeństwa w zakresie świadomości na temat zdrowia stomatologiczno-ortodontycznego. Ja sama piszę blog mamaortodonta.pl, ale w teamie prowadzimy także nasz autorski portal funkyortodontics.pl, na którym opublikowaliśmy cykl kilkunastu uświadamiających artykułów skierowanych do pacjentów. Poza tym regularnie na przestrzeni roku ja wraz z lek. stom. Karoliną Cepińską, jako przedstawicielki i głos ortodontyczny oraz stomatologiczny naszej kliniki L’experta występowałyśmy w programach telewizyjnych takich jak np. Pytanie na Śniadanie oraz udzielałyśmy wywiadów w prasie i na portalach.

Do tego trzeba dodać, że w naszej klinice mamy zapewniony pełny wachlarz nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, który ciągle powiększamy, a to cenne i niezbędne narzędzia naszej pracy. W pracowni rtg kliniki L’experta do dyspozycji zespołu jest tomograf cyfrowy oraz urządzenie rtg do wykonywania pantomogramu i cefalomerii. Nasi stomatolodzy pracują z wykorzystaniem mikroskopu najnowszej generacji. Wypracowaliśmy także doskonałe współprace z najlepszymi technikami, którzy dostarczają nam najwyższej jakości zamawiane przez nas dla pacjentów aparaty np. biobloki oraz odbudowy np. licówki porcelanowe.

Podsumowując, mogę powiedzieć, że miniony rok 2023 był pełen wyzwań. Niektóre z nich były trudne, ale bez nich nie rozwinęlibyśmy ortodoncji i stomatologii w klinice L’experta do takiego poziomu, jaki jest obecnie. W 2024 roku poprzeczkę stawimy sobie jeszcze wyżej i będziemy dążyć do jeszcze lepszego zoptymalizowania naszych działań, ponieważ na ten moment większość naszych grafików jest zapełniona, a chcielibyśmy móc przyjmować i leczyć każdego pacjenta, który się do nas zgłasza.

Wam również życzę, aby bilans ostatnich miesięcy był dla Was pozytywny, a nadchodzący Nowy Rok obfitował w same sukcesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *