Czym jest terapia miofunkcjonalna i dlaczego mylona jest z terapią logopedyczną

Terapia miofunkcjonalna jest elementem terapii logopedycznej. To praca nad właściwym napięciem mięśniowym w jamie ustnej i podstawowymi funkcjami narządu orofacjalnego. Wpływa ona nie tylko na możliwość prawidłowej wymowy, ale i stabilnego wyleczenia wady zgryzu. O tym na czym polega mioterapia i jak koreluje z pracą ortodonty, pisze gościnnie Katarzyna Miszczak – logopeda, z którą współpracuję w mojej klinice L’experta.

Więcej

Dlaczego warto wykonywać zdjęcia rentgenowskie u dzieci w okresie rozwoju zębów?

Wielu rodziców nadal z pewną rezerwą podchodzi do wykonywania u dzieci zdjęć rentgenowskich np. pantomogramu. Tymczasem są to zupełnie niepotrzebne obawy, niewspółmierne do korzyści diagnostycznych, jakie możemy uzyskać dzięki takiemu badaniu. Dziś wyjaśnię, dlaczego warto wykonywać tego typu prześwietlenia u dzieci w okresie wzrostu, co więcej dlaczego warto robić je regularnie?!

Więcej

Jaki był dla mnie rok 2023?

Na przestrzeni starego i nowego roku zwykle nachodzą nas pewne przemyślenia. Jakie było te ostatnie 12 miesięcy? Co udało się Wam osiągnąć i zrealizować z zaplanowanych celów? Ja również mam takie podsumowanie minionego 2023 roku w kontekście działalności stomatologiczno-ortodontycznej mojego teamu w klinice L’experta i mogę powiedzieć, że…

Więcej

Gdy chcesz poprawić wygląd krzywych zębów

Obecnie zwracamy bardzo dużą uwagę na estetykę zębów. Wielu dorosłym osobom przeszkadzają stłoczenia czy krzywe ustawienie zębów, ale nie zawsze skupią się na samej wadzie ich zgryzu. Szukają alternatyw dla leczenia ortodontycznego, lecz czy to dobra droga?

Więcej