Kiedy pójść z dzieckiem po raz pierwszy do dentysty?

Wielu rodziców małych dzieci zastawiania się, kiedy zabrać swoją pociechę pierwszy raz do stomatologa. Dbanie o zęby mleczne jest konieczne, dlatego dzieci podobnie jak dorośli powinny odbywać regularne wizyty kontrolne u dentysty. Podczas pierwszych wizyt dziecko oswaja się z gabinetem i lekarzem, a dla rodziców jest to czas do rozmowy ze specjalistą, który powinien poinstruować ich na temat diety i higieny pierwszych ząbków oraz rozwiać wszelkie wątpliwości z nimi związane.

Więcej

Dlaczego prawidłowe oddychanie to podstawa prostych zębów?

Do życia niezbędne są nam woda, pokarm i tlen. Najważniejszym życiowym procesem jest jednak oddychanie, ponieważ bez niego możemy przeżyć zaledwie kilka minut, natomiast bez wody i jedzenia przetrwamy o wiele dłużej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że sposób, w jaki oddychamy jest kluczowy dla właściwego rozwoju zgryzu, a także jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Powinniśmy więc być świadomi jak ta czynność prawidłowo wygląda, a także od najmłodszych lat dbać o odpowiedni tor oddychania u naszych dzieci.

Więcej

Jak wybrać dobrego ortodontę?

Pacjenci w wyborze lekarza kierują się przede wszystkim aspektami psychologicznymi zwracając uwagę na jego uprzejmość, kontaktowość, pewność siebie czy aparycję. Sami nie mając wiedzy medycznej, rzadko są w stanie ocenić stopień fachowości i merytoryki danego specjalisty. Oczywiście posiadanie takich cech przez ortodontę jest ważne, ale też nie musi gwarantować, że leczenie wykonane przez tego lekarza będzie dla Was satysfakcjonujące. Czym więc się kierować w wyborze lekarza, aby zwiększyć szanse na to, że trafimy na naprawdę dobrego ortodontę?

Więcej

Wymiana zębów mlecznych na stałe

Między 5-6, a 13 rokiem życia dziecka następuje wymiana zębów mlecznych na stałe. To kilkuletni okres, który budzi wiele niepokoju u rodziców. W literaturze okres pomiędzy  7 a 9 rokiem życia  określa się nawet mianem brzydkiego kaczątka. W buzi dziecka wiele się dzieje, można odnieść wrażenie, że panuje w niej straszny bałagan. Często spotykam się z tym, że rodzice nie wiedzą co w tym czasie jest prawidłowym, fizjologicznym stanem, a co powinno zostać poddane diagnozie i leczeniu.

Więcej